שם מלא
טלפון
דוא"ל
ההודעה

בעיות פוריות

בעיות פוריות נפוצות היום הרבה יותר מבשנים עברו.

 

השילוב בין גיל מבוגר יותר, אורח חיים לחוץ, תזונה לקויה, חשיפה לקרינה וזיהום אויר יחד עם שימוש באמצעי מניעה הורמונליים גרמו לשינויים רבים בגוף אשר משפיעים ישירות על רמת הפוריות של גברים ונשים כאחד.

 

 

זוגות רבים אשר קיבלו החלטה להביא ילד לעולם עלולים להיתקל בקשיים ובבעיות שונות היכולים להשפיע על סיכויי ההצלחה של כניסה וקליטת הריון החל מבעיות במחזור החודשי, בעיות זרע, בעיות ברחם, לחצים נפשיים ועוד.

 

 

הנתונים מראים כי מרבית הזוגות יצליחו להרות בצורה טבעית במהלך השנה הראשונה לניסיונות אך הלחץ והחשש עם כל חודש שעובר בשילוב הגיל המבוגר יחסית בו מתחילים את הניסיונות מלחיצים זוגות רבים אשר פונים לטיפולי פוריות עוד בטרם עברה שנה מתחילת הניסיונות.


 

בעיות פוריות ידועות

 

בעיות פוריות יכולות להיות מיוחסות לאישה ו/או לגבר.

 

אצל האישה בעיות פוריות יכולות לנבוע כתוצאה – מתסמונת השחלות הפוליצסטיות, בעיות הקשורות בדלקות ו/או זיהומים, תפקוד רחם לקוי, ביוץ לא סדיר/ מוקדם/ מאוחר ועוד.

 

 

אצל  גברים בעיות הפוריות קשורות לאיכות ותפקוד הזרע – ספירת זרע נמוכה, מורפולוגיה לא תקינה, תנועתיות פגומה ועוד.

 

אז מה עושים?

 

כאשר זוג נתקל בבעיה להרות לאחר מספר חודשים של ניסיונות או כאשר ידוע לו על בעיה מסוימת אשר קיימת אצל אחד או אצל שני בני הזוג מומלץ לפנות לבירורים נוספים.

 

חשוב לערוך בירורים ובדיקות בטרם מתחילים טיפולים כלשהם (כדורי איקקלומין לדוגמא).

 

הבירורים הראשונים שכוללים בדיקות הורמונליות, מעקבי זקיקים ובדיקות זרע יכולים להתבצע על ידי רופא הנשים הרגיל אך בדיקות נוספות וכל סוג של טיפול התערבותי עדיף לעשות זאת באמצעות רופא המתמחה בפריון ולא על ידי כל רופא נשים.

 

במקביל לבירורים הרפואיים מומלץ לנסות ולשלב טיפולים מתחום הרפואה המשלימה אשר יכולים לסייע להתמודד עם הלחץ, חוסר הודאות ואף לטפל בבעיות הפיסיולוגיות והרגשיות אשר מונעות את הכניסה להריון.

 

קיימים טיפולים שונים ומגוונים ומטפלים רבים וחשוב שכל אחד ימצא את סוג הטיפול המתאים לו באופן אישי (טיפולי מגע, טיפולים אנרגטיים וכו') ומטפל אשר מתמחה בפוריות ועמו מרגישים בנוח.

 

 

לבירור אודות טיפולי ייחודיים לנושא של פריון צרי קשר

בהצלחה!!